
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 900 kHz |
| Type | Fixed Inductors |
| Q Factor | 60 |
| Current Rating | 90 mA |
| DC Resistance (DCR) | 16.5 Ω |
| Inductance | 1.5 mH |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06566
Ext.Price$0.06566
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06566 | $0.06566 |
| 10 | $0.03283 | $0.32830 |
| 50 | $0.02931 | $1.46550 |
| 100 | $0.02617 | $2.61700 |
| 500 | $0.02336 | $11.68000 |
| 1000 | $0.02086 | $20.86000 |
| 3000 | $0.01912 | $57.36000 |
| 5000 | $0.01753 | $87.65000 |
| 10000 | $0.01607 | $160.70000 |
